Walk the Talk 14.3.14

Walk the Talk

לפני מספר שבועות, התחלתי הכשרה אימונית, לתמיכה בחולים כרוניים ומשפחותיהם. ההכשה מבוססת על תכנים מתחום הסיעוד, עבודה סוציאלית ואימון. כל המשתתפות מלבד שותפתי ואנוכי מגיעות מתחומי הסיעוד והעבודה הסוציאלית וזו הפעם הראשונה שהן נתקלות בכלים אימוניים. עבורן, זו ממש פריצת דרך, להכניס כלים אלטרנטביים למוסדות בהן הן עובדות.

עבורי, האימון הוא הכלי הכי קונבציונאלי. במהלך הפגישות, אנחנו חושפות מעט מהשיטה שלנו, המשלבת רוחניות עם פרקטיקה לחיים. את המקום שלנו ביצירת החיים שלנו. כן... אנחנו יוצרים גם דברים פחות נעימים.

למשל: כשביתי הייתה בטירונות, היא סיפרה לי בהתרגשות "עוד לא הצלחתי לשכוח את הנשק". רוצים לנחש מה קרה במסדר הבוקר למחרת? התפיסה, שלמחשבות שלנו יש כח, שאנחנו יוצרים דברים מזיקים בחיינו משום שהם משרתים אותנו, קשה לתפיסה. הבעייה היא שרוב המאזן מתרחש בתת המודע. במודע, במציאות, אנחנו מתמודדים עם התוצאה הסופית.

באחד מהקורסים, סיפרה אחות שהשתתפה בקורס, על חולת דיאליזה, שמצבה הוחמר כשגילתה שלבעלה יש מאהבת. כתוצאה מההחמרה, בעלה היה ממש צריך לשאת אותה על כפיו ממקום למקום. חשבו על המחיר שהייתה מוכנה לשלם ומה הרוויחה.

בקרוסים האחרונים שמחתי לראות משתתפים מתחום הרפואה הקונבציונאלית: רופאה, אחיות, עובדת סוציאלית. השאלה הראשונה, שאנו נשאלות היא איך אפשר לשלב שיטה זו בתחומי העשייה שלהם.

אנחנו מלמדות איך לעשות סקירות אנרגיות, המאפשרות למטפל לגלות מעבר למה שרשום בגיליון הרפואי. אבל הדבר החשוב ביותר שאנו מלמדות, הוא לעבוד מתוך תדר של אהבה ללא תנאי. העבודה מתוך המקום של אהבה ללא תנאי ממש מחוללת שינויים, לעיתים מידיים. התדר נותן תחושה של ביטחון, רצויות ואהבה למטופל, מה שמאפשר לו להיות פתוח ומקבל.

הנושא של פעילות מתוך אהבה ללא תנאי, ממש משנה עולם.. במיוחד שליחת אהבה ללא תנאי לאנשים שאנחנו פחות מסתדרים איתם. זה משפיע על תקשורת בעבודה עם הבוס, עם אנשים שיש לנו עימותים איתם וגם.. עם הקרובים לנו. זה מאפשר לנו להחזיר את השליטה לידינו - השליטה בתגובות שלנו, במי שאנחנו ובמי שאנחנו רוצים להיות.

מהאטמה גנדי  אמר "עלינו להיות השינוי שאנו רוצים לראות בעולם" אם כולנו מיחלים לשלום עולמי, בואו נתחיל בעצמנו. נלמד לאהוב את עצמנו ללא תנאי, נלמד לאהוב אחרים ללא תנאי. נלמד לסלוח ולשחרר טינה.

אני רואה את הגבה שחלקכם מרימים. ואני רוצה לספר לכם שזה באמת שינוי תודעתי. והוא לפעמים מורכב. ואני גם רוצה לחלוק איתכם סוד, זה לא שאני לעולם לא כועסת, לעיתים זועמת. ההבדל הוא בכך שאני מודעת לכעס ומודעת איך לתעל אותו באופן מעצים לי ולסביבתי. וגם אני, בהיותי אנושית, לפעמים מתקשה בכך.

"עשו את הצעד הראשון מתוך אמונה. אינכם חייבם לראות את כל גרם המדרגות. עשו רק את הצעד הראשון."  אמר מרטין לותר קינג. כשאנחנו מנסים מייד להגיע למטרה, זה נראה לנו בלתי אפשרי. בהתמדה מכוונת לשינוי, צעד קטן אחר צעד קטן, התודעה משתנה ובעקבותיה המציאות.

אז התחילו מהיום בצעד הקטן שלכם. כשמישהו מכעיס אותכם כעסו (חשוב לא להדחיק רגשות) ובה בעת שלחו לו אהבה. חייכו יותר. שימו לב למחשבות שלכם על אנשים אחרים ואם אתם "מתקיפים" אנרגטית, שלחו אהבה... ככל שתעשו זאת יותר, זה יהפוך לטבע שלכם.

ואין טוב מחג פורים לעשות זאת.


חג פורים שמח ובהצלחה

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג