8.8.14 טו באב הגיע - חג לאהבות

טו באב הגיע - חג לאהבות


לטו באב יש משמעות אישית עבורי, זה היה היום בו נישאתי לפני 25 שנים.

קוראי הנאמנים, אתם כבר יודעים, שנישואים אלה נמשכו רק 15 שנים.


ביום ראשון הקרוב, באותו תאריך עברי, ינשא בנו של חבר קרוב לבחירת ליבו.

הדבר עורר בי מחשבות.

כשאנחנו נישאים צעירים (אנחנו היינו כבני 24), הנישואים חפים מציניות. הם מלווים בד"כ באהבה, חלומות, אופטימיות ותחושה חזקה ש"אצלנו זה יהיה אחרת, הרי אנחנו לא כמו כולם". התחושה היא שהקשר הולך להמשך לנצח.

וכאן, ניתן לקיים דיון פילוסופי עמוק  על מהו נצח (אגלה לכם שלדידי, נצח יכול להמשך דקה, שנה וכל החיים - העיקר שיהיה בטוב).

אני מביטה אל נישואי שלי ולא רק שאינני חשה כישלון, להיפך, בעלי לשעבר ואני היינו באמת חברים טובים. חברות זו נמשכת עד היום. אנחנו ממשיכים לסמוך זה על זה והאמונה שכל אחד מאיתנו רוצה את טובת האחר חזקה מתמיד(כמובן ששנינו יחד רוצים בטובתה של ביתנו).

הסיפוק הגדול, כפי שכבר כתבתי בעבר, הוא בכך שאמנם פרקנו את המשפחה הגרעינית שלנו, אך עם זאת הרחבנו אותה לדמויות נוספות אהובות ואוהבות שהצטרפו למשפחה משני הצדדים.

אני נשאלת רבות איך אפשר לעשות זאת ומה הופך אותנו לסיפור הצלחה.

התשובה היא א ה ב ה!!

נראה לי שאני, יכולה לדבר בשם שנינו ולומר בביטחון, שלאורך כל תהליך הפרידה, הטעון רגשית, זכרנו למה אנחנו אוהבים אחד את השני. האהבה שלנו, זה לזו, השתנתה. היא כבר לא אהבה זוגית, מינית. זו למישהו שאני מוכנה לשכב עבורו על הגדר, שאני מוכנה לתרום לו כליה  - אהבה לאח אהוב, לחבר טוב .

זה לא קל להמשיך לאהוב אנשים, שאנו חשים כי פגעו בנו. עם זאת, כל הורה יכול לספר איך הוא אוהב את ילדיו, לא משנה מה הם עושים. המשמעות של זה היא, שכולנו יודעים לעשות זאת. מרגע שהידע קיים בנו, כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא לבחור להשתמש בו.

למען הגילוי הנאות, אני מכירה גם סיפורים בהם אחד הצדדים נחוש מסיבותיו הוא לפגוע בצד האחר בנחישות. תסכימו איתי שזה אינו צעד של אהבה.

כפי שכתבתי באחד הפוסטים הראשונים במהלך המלחמה, טינה וכעס הם עונש שאנחנו נותנים בראש ובראשונה לעצמנו. על אותו משקל, אהבה היא מתנה שאנחנו נותנים לעצמנו. זכרו זאת. גם כשמאוד קשה (כן.. לפעמים החיים מאתגרים :) )

לזוג הצעיר, שיבוא בברית הנישואין ביום ראשון, אני מאחלת:

תמיד זכרו לאהוב.
זכרו מה אתם אוהבים זה בזו ומה אתם אוהבים בעצמכם כזוג.
שהקשר בינכם יהפוך כל אחד מכם לאדם טוב יותר
ויעצים את אהבתכם לא רק זה לזו,
אלא גם כל אחד לעצמו וכמובן שאהבתכם תאריך ימים ותרבה פירות 

לך,  אני מאחלת טו באב שמח והמון המון אהבה.

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג