31.1.14 הגיגים על בדידות

 הגיגים על בדידות

קראתי את הספר "יצר לב האדמה"  אותו כתבה שהרה בלאו. גיבורת הספר היא אשה בת 30, בודדה וגלמודה, הבוראת לעצמה גבר מבוץ ומפיחה בו רוח חיים (כפי שעשה המהר"ל מפראג לגולם).

במקרה, צפיתי גם בסרט HER בכיכובו של חואקין פניקס, המגלם גבר גרוש ובודד, המפתח מערכת יחסים אינטימית עם דמות שהיא כל כולה יצירה ממומחשבת.

אגלה לכם סוד, כרגע אינני מצויה בזוגיות. החיפוש אחר בן זוג תואם, לעיתים מרגיש מאוד סיזיפי. הרעיון מעורר ההשראה, לברוא לי בדיוק את מי שאני רוצה כבן זוג, קסם לי לרגע. אולם, אליה וקוץ בה, לגיבורי הספר והסרט, לא צלח יציר כפיהם. מסתבר שכאשר מפיחים חיים ביצירה, היא אינה חפה בהכרח מרצונות, מאוויים ואג'נדות משלה.

בעצם, רבים האנשים המצויים בזוגיות, המשקיעים מאמצים בלתי נדלים בהפיכת בן זוגם ליציר כפיהם. הרבה אנרגיה מושקעת בתהליך והתוצאות בדרך כלל עגומות. לא היוצר ולא מושא היצירה מרוצים. הפערים גדלים ועימם המריבות והחיים המשותפים הופכים לזירת קרב או למדבר רגשי.

פנתה אלי לא מזמן אם שחיפשה מטפל לבנה הבגיר בן ה 30. היא סיפרה שבנה נפרד מבת זוגו לפני כשנתיים ומאז אינו מצוי בזוגיות. בהמשך השיחה היא דייקה ואמרה שבנה נמצא בזוגיות, אך עם עלמה שאינה נושאת חן בעיניה שלה.

גם כהורים, פעמים רבות, אנו רואים בילדנו יצירי כפינו. יש לנו ידיעה ברורה מי הם צריכים להיות, כיצד עליהם לנהוג, במה עליהם לעסוק, עם מי להתחתן וכיוצא בזה.

למען הגילוי הנאות, גם אני חטאתי בחטאים אלה, אולם מאז שהגעתי לעולמות האימון והתטא הילינג, אני הרבה יותר קשובה לעצמי ולאחרים. אני עוסקת בהתמדה בהתפתחות שלי וביצירת החיים שאני רוצה. המיקוד הזה משאיר לי פחות זמן ליצור חיים של אחרים מסביבי ומאפשר לי להיות קשובה ולעודד אותם ללכת בדרך הלב שלהם.

היום התקשורת שלי טובה יותר עם הסובבים אותי. אין בי כעס על כך שהם לא עושים מה שאני אומרת, גם לא, אם שאלו את דעתי והחליטו לעשות אחרת. אני אמנם רוצה בטובתם, אך כבר לא בטוחה בכך, שיודעת טוב מהם מהי.

אני ממליצה גם לך, להיות בהקשבה מתמדת לליבך. לחיות באומץ וללכת אחר ליבך וגם לזמן איכויות במערכות היחסים הקיימות שלך, מתוך כבוד לצד השני. אין צורך לבטל מערכות יחסים קיימות. זימון האיכויות ותהליך בו העבודה תעשה עליך, יביא לשינוי המבוקש.


 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג