16.5.14 משהו שאולי לא ידעת על ל"ג בעומר

משהו שאולי לא ידעת על לג בעומר


ל"ג בעומר בפתחנו. כולם יודעים שזהו חג הקשור למרד בר כוכבא -המדורות הן לזכר הדלקת המשואות לציום המפנה שחל לטובת צבאו של בר כוכבא. 
 
רבים גם שמעו על הקשר בין התאריך ליום מותו של שמעון בר יוחאי, שבעת מותו נתגלו סודות נשגבים.
 
מעטים יודעים (אני לפחות לא ידעתי),על הקשר בין שינאת חינם לל"ג בעומר. מסתבר שתלמידיו של רבי עקיבא, עינם היתה צרה זה בזה והם הרבו בריבים.
 
הם מתו בהמוניהם בין פסח ללג בעומר. התופעה פסקה, עת שמעו  התלמידים להוראת רבי עקיבא ומלאו ליבם בתורה . או.. בפרשנות שלי, מלאו ליבם באהבה.
 
לכן בלג בעומר מפסיקים את מנהגי האבלות, מותר להתחתן, לגלח זקנים וכו..
 
במקריות לחלוטין לא מקרית, אני קוראת בימים אלה את הספר "אמנות ההקשבה לפעימות הלב" שנכתב ע"י יאן פיליפ סנדקר. שם מצאתי, כבר בעמודים הראשונים, את ההגדרה הבאה לאהבה:
"...אני מדבר על האהבה ההופכת את העיוורים לרואים. על האהבה החזקה יותר מהפחד. אני מדבר על האהבה המפיחה הגיון בחיים, שאינה מצייתת לחוקי הניוון, שגורמת לנו לגדול ואינה מעירה גבולות. אני מדבר על ניצחון האדם על האנוכיות והמוות" אני אוהבת הגדרה זו לאהבה. זו אהבה לחיים, לבני האדם, לבעלי החיים, הטבע... אהבה טהורה. אהבה שאינה תלויה בדבר.
זו האמונה שלי.
 
האמונה בקיומה של אהבה כזו ממלא אותי באופטימיות ונחישות גם כשהדברים לא מסתדרים לי בדיוק כמו שרוצה.
 
המהירות בה אני שוכחת עוולות שנעשו לי, הסלחנות הרבה שלי והמעברים החדים... אני רוצה לקוות, שמקורם בכך, שאהבה בדיוק כזו ממלאת את ליבי.
 
מה איתכם? אתם מאמינים באהבה?
 
הספר כתוב נפלא לטעמי. ואני ממליצה עליו בחום.
 
המלצה לספר זה קיבלתי מפרופיל באתר הכרויות. כך, בנוסף, אני מרחיבה את אופקי ומספקת את הפן האנטרופולוגי שבי.
 
הרשו לי להמליץ לכם, בהזדמנות זו, על ביצוע מקסים ל"שיר ליקינטון" בביצוע יפיפה של ליאורה יצחק, מתוך קובץ שירים "ביבי אורינטל 2". גם לביצוע זה נחשפתי במאגר הידע עליו דיברתי מעלה.

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג