18.4.14 אוקיינוס אדום?!

אוקיינוס אדום ?!


הבוקר התכונתי בכלל לשתף אתכם בהגיגי על הסרט "one chance".  תוכניותי השתנו כשקיבלתי את התחזית היומית שלי, אותה אני מביאה כלשונה: 
"בעקבות הרגשה של תחרות, אתם מוותרים על פוטנציאל  וחבל. אתם אומנם לא פועלים בוואקום אולם הוויתור מראש לא עוזר. ההצלחה הייתה יכולה לתרום לביטחון האישי שלכם שבימים אלה זקוק לדחיפת עידוד קטנה. צפויים שינויים בקרוב שיוכיחו כיצד בעצם הכול מתרחש בעיתוי המתאים ולטובה. אל לכם להיות מושפעים מדברי ביקורת של אנשים שממילא אינכם מכבדים את דעתם."

למי שלא משוחח איתי על בסיס יומיומי, אגלה כי נושא התחרות מעסיק אותי.

כל העצמאים הקוראים אותי, יודעים על בשרם שתחרות, גודל שוק, שיווק, מכירות... מעסיקים אותנו לא מעט.

"הרדיפה" אחר לקוחות, סיזיפית לעיתים, מתסכלת לפרקים ויש עימה רגעים של תבוסתנות וחוסר אונים.

אני אדם הישגי ושאפתן, אך אינני נוהגת לערוך קרבות עקובים מדם על לקוחות פוטנציאלים. נהפוך הוא, אני בעד שיתופי פעולה, פרגון והפיכת העוצמות היחודיים לי לאבן השואבת אלי תוך חשיבה מתמדת כיצד ניתן להגדיל את הערך שאני נותנת לאחרים.

למשל, פונים אלי בוגרי קורסים אצל מורים אחרים ומבקשים לעשות אצלי קורס חוזר ואני משדלת אותם להשתהות ומסייעת להם, בסבלנות, בטיפים, לצד מילים חמות על המורים אצלם למדו. וזו רק דוגמא מיני רבות.

בלימודי התואר השני, שלי נתקלתי באסטרטגיית התמודדות עם שוק תחרותי ומאז אסטרטגיה זו היא נר לרגלי ואני אפילו מוסיפה אותה בקורס משחק החיים שאני מלמדת.

לאסטרטגיה קוראים " אוקיינוס כחול" והיא פותחה ע"י החוקרים W. Chan Kim וRenée Mauborgne ועיקריה הם:

במקום להתיחס אל השוק כאל אוקיינוס בו צריך לטרוף את המתחרים ולהילחם על כל דגיג, אפשר להמציא את השוק/המוצר מחדש ולפתח יחודיות/נישה. אפשר לשתף פעולה להשלמת מענה ללקוח וכו' ובדרך זו להרחיב את השוק וגם את הערך שהלקוח מקבל.

ואכן, המסר האסטרולוגי להיום צדק. נושא התחרות מעסיק אותי ואני לא מוותרת. אני דואגת להתפתח כל הזמן, ללמוד עוד ועוד מיומנויות וכלים ובאותה עת לפתח מוצרים חדשים ולתת לכם ערך גבוה יותר. (לבוגרי הקורסים והסדנאות שלי, הדבר כבר ידוע :) )

באמתחתי סדרה חדשה של מוצרים: סדנאות וקורסים, המשלבים את הדרך שלי - דרך הרוחניות הפרקטית. זו שניתן להמיר לחיי היום יום ולחיות עימה במציאות.

הנה,  היקום אתגר אותי הבוקר עם התחזית להיום ואני מנצלת הזדמנות. אני משיקה סנונית ראשונה - סדנא החדשה

        "להביא את החלום למציאות"          

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג