21.3.14 כמה מילים על אושר

כמה מילים על אושר


בסדנא האחרונה, אמר אחד המשתתפים שאינו יודע מהו אושר. שאין לו, לדעתו, את ה"תוכנה" עם הידע מהו אושר.

בדקנו באמצעות בדיקת שריר (מעולם הקינסיולוגיה) והתברר שיש לו את הידע מהו אושר, אך הוא לא יודע לזהות את האושר הפרטי שלו.

פעמים רבות, אנחנו שבויים בתפיסות אוניברסליות במקום להיות קשובים ללב שלנו. אומרים לנו שרגש האושר/עצב/אהבה.. צריך להיות X, הוא אמור לגרום לנו להרגיש Y ואם הינו מציירים גרף, הרגש היה נמצא בנקודת שיא.

במציאות שלנו, כשאנחנו קשובים לעצמנו, אנחנו חווים את הרגשות גם בדרך לשיא. כשהם לוחשים. אנחנו חווים רגשות גם סימולטנית. אפשר לכאוב ולהיות עצובים ובאותה עת להיות גם מאושרים.

כשקברתי את אימי, היתי מאוד מאוד עצובה, וגם מאושרת. את העצב אני מניחה שלא צריך להסביר. האושר נבע מהאהבה והתמיכה שקיבלתי מאנשים מסביבי, שפינו זמן באמצע היום ובאו ממרחקים לתת לי אהבה.

הציפיה, שנרגיש את הרגשות שלנו, בחוויההפרטית שלנו, כמו שאנחנו רואים בסרטים/קוראים בספרים, גורמת לנו לעיתים להתעלם מרגעי האושר שאנחנו חווים על בסיס יומיומי. במקום להיות מוצפים באושר הקטן שלנו, אנחנו מתמקדים בתסכול.

המקום אליו אנו מזרימים אנרגיה ומיקוד - הוא המקום שיכתיב את הרגש שלנו.

כשנלמד להקשיב ללב שלנו. נוכל לחוש רגשות גם כשהם לוחשים. נוכל להרגיש אושר אמיתי. אמיתי עבורנו. אמיתי שלנו. כל מה שצריך הוא להקשיב לליבנו.

קחו תרגיל קטן, עשו לכם עץ אושר. כתבו על רצועות של נייר אלו דברים גורמים לכם להיות מאושרים. רשמו הכל.  חברו חוט ותלו אותם על עץ בגינתכם, עציץ בביתכם.

 אני למשל, אחווה אושר, כשתשתפו אותי בתוצאות .


 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג