21.1.15 הבוקר קמתי עם תחושת מועקה...

הבוקר קמתי עם תחושת מועקה

גם לך קורה לפעמים, שבלי סיבה, התעוררת בבוקר עם תחושת מועקה כבדה?

לי זה קרה הבוקר. ממש גוש חוסם ותחושת נפיצות, כאילו כל דבר שהולך לגעת בי, עלול למוטט את הסכרים.

למה אני כותבת לך על כך?

כי אני רוצה לשתף אותך בדרך שלי לנהל את המצב ולהראות לך שתמיד יש לנו את היכולת להחזיר את השליטה לידיים שלנו, גם כשאנחנו לא במלוא אוננו.

כשהתעוררתי והרגשתי את התעוקה, ניסיתי כהרגלי להפיג במדיטציה. התקשתי. הלב והמח היו עמוסים מדי. אז פשוט הרפיתי והקשבתי בעיניים עצומות כ 5 דקות למוזיקה (לא הייתה לי סבלנות ליותר). התוצאה הייתה רגיעה קלה, ממש מינורית.

אח"כ ניסיתי להתיר את הפלונטר בלב. לא היה לי כח לחקור אותו, פשוט הסתפקתי במחשבות של חמלה ואהבה לעצמי, ללב שלי... זה עזר הפלונטר התפרק אט אט לרגשות.

זיהיתי את הרגשות והזכרתי לגוף ולנשמה שלי איך הם יודעים לחיות בהפוך. למשל, חשתי עצבות והזכרתי לעמי באמצעות עוגנים במח, איך המהות שלי שמחה ומאושרת ואיך כל תא ותא בגופי יודע זאת ואני כמכלול יודעת לחיות על פי הידע הזה.

זה לא הספיק. הלכתי להתקלח. במקלחת תחת המים הזורמים (מים הם כלי ניקוי נהדר פיזי ורגשי) עשיתי מדיטציה נוספת של 2-3 דקות, במהלכה חיברתי את הלב שלי לנשמה שלי, המשכתי לטעון עצמי - יצאתי קלה יותר... עדין לא בשיאי.

היום יש לי יום עמוס, בימים אחרים, אולי הייתי הולכת לים, נוסעת בספונטניות לירושלים, נפגשת עם חברה או הולכת לסרט - היום הסתפקתי בלהיות פרואקטיבית.

למעשה, כל הפעולות הרגשיות/רוחניות שעשיתי עד כה - הם גם פרואקטיביים, אבל, המציאות מצפה לי היום על מטלותיה - לקחתי דף ועט, ורשמתי מה אני ממש חייבת לעשות היום ומה אפשר להעביר למחר (כי אפשר בהחלט להיות במקסימום שלי גם כשהמקסימום שלי הוא רק 20%) והתחלתי לבצע. העמידה ביעדים הקטנים שלי הוסיפה לתחושת הסיפוק גם במח וגם בלב.

זה הוא תחילתו של היום, אני כמעט בטוחה שחלק מהמטלות שרשמתי, לא בהכרח יצאו לפועל כפי שאני רוצה. אני מראש שלמה עם כך. יש ימים שהם שבהם השיא שלי הוא רק 20% וזה בסדר גמור מבחינתי.

זה בעצם מה שעומד מאחורי השיטה שלי "פרקטיקה רוחנית". בשיטה זו אני מאמנת אנשים באופן הוליסטי - שלם, על כל הרבדים שבהם, רוחניים ופיזיים.

יצרתי תוכנית ליויי, עצמתית, קבוצתית, בשיטה זו. "תוכנית ללטש את היהלום" תתן לך  כלים לנהל את הסיטואציות שהחיים מזמנים לך באופן המיטיב ביותר עבורך. התוכנית מכסה תחומי ידע רבים, ביניהם איך להיות פרואקטיבים, אך למצוא את התשוקות שמניעות אותנו לפעולה, איך לתקשר טוב יותר עם הסביבה ועם עצמנו, איך לחיות בשלמות במקום במושלמות....

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג