5.9.14 - תודעת שפע - מה זה?!

תודעת שפע - מה זה?!


אני מקדישה באהבה עצומה את הגיגי השבוע לאבי, כנרת ועדי.

בשבוע שעבר, אמרה לי מ., שכיף לראות איך אני חייה את חיי בתודעת שפע. זה מאוד מצא חן בעיניי. מ. לא הציצה לחשבון הבנק שלי. היא ראתה אותי, אני מניחה שראתה את חדוות החיים שלי, אולי היא שמעה את ההוקרות שלי על דברים רבים בחיי. היא התרשמה מההנאה שלי ממנעמים, טעמים ודברים יפים.

לצערי, תודעת שפע, לא בהכרח אומרת, שכל מה שאני מזמנת לחיי מייד מזדמן בהם. בחניhות, פיזור פקקים - אני אלופה. אני מודה שיש דברים שעדיין מחכה שיתממשו בחיי. אתמול אכן קיטרתי למכותבים מעלה ולא בפעם הראשונה, על דברים שכבר נמאס לי לחכות להם. כל אחד מהם, בדרכו הוא, העלה חיוך על שפתי.

אז איך בכל זאת, העדרם של דברים בחיי מסתדר עם זה, שגם אני כמו מ. בטוחה בתודעת השפע שלי?

זה פשוט. תודעת שפע היא מהות. גם כשאני שקועה ב"מרה שחורה" (נדיר),  זה נעלם כהרף עין.  מיד משהו מצחיק אותי (אני לא בטוחה שכל אחד יצחק, אבל אותי זה מצחיק :) ) , ציוץ של ציפור בגינה, מייד משמח אותי. חיוך של הבת שלי, ליטוף של החתול, אוכל טוב, כשאני משמחת מישהו, האנשים הטובים בחיי והכי חשוב..  אני כמעט תמיד בטוחה, שהנה עוד רגע וזה כבר כאן. אני חייה את חיי ברטרוספקטיבה. אני כבר נמצאת במקום שבו אפשר להסתכל אחרוה, לראות ולהרגיש שהדברים התגשמו, ואפילו להבין למה התמהמהו, או איך הם הגיעו בפורמט קצה שונה ממה שציפיתי אבל הגיעו לטובתי.

אני רואה הרבה דברים שאנשים כותבים על עניין השפע, לרוב זה קשור לשפע כלכלי. אתם מכירים את מר סקורז' (קמצן) גיבור הנובלה של צ'ארלס דיקנס "מזמור לחג המולד"? היה לו המון כסף אבל שום תודעת שפע. 

לפעמים אנשים שאני פוגשת, מנמקים את חוסר החדווה שלהם כתלויה באחרים.

ליכולת שלי להנות מהחיים, אין קשר לכסף. אני נהנית גם מדברים שלא עולים מאומה.
 אין לה גם תלות באנשים אחרים, פעמים רבות אני נהנית בחברת עצמי.  למען האמת, אין לה גם תלות בדברים שרוצה להגשים וטרם הצלחתי. זו יכולת שהייתה לי מאז ומתמיד. נראה לי שספגתי אותה בבית הורי, אבל היא לחלוטין שלי. אני מוצאת שהיא קשורה לכיוון אליו אני מאירה עם זרקור. אני באמת לרוב בהוקורות. וככל שאני מוקירה יותר, אני אומרת לך, זה ממש מדבק. יש עוד ועוד ועוד דברים להוקיר עליהם.

לא להתבלבל. בודאי שכסף הוא דבר חשוב. ג'ואן ריברס , שנפטרה אתמול, אמרה שנכון שכסף הוא לא מפתח לאושר, אבל אפשר לקנות בו מפתח. במידה מסויימת היא צודקת, כסף יכול למקסם את תודעת השפע. מנגד, בסרט שראיתי פעם על מתעשרים בישראל, הסתבר שכסף פשוט מעצים את מה שכבר יש לנו. אם אנחנו קמצנים, כסף יעשה אותנו קמצנים יותר. אם אנחנו נדיבים, כסף יגביר את מעיין הנדיבות. אם אנחנו בתודעת חוסר - כסף יעצים זאת.

אז לתכלס. אין משנים תודעת שפע? פשוט [[שם]]...  Fake it till you make it. אפשר להתחיל בלהוקיר את הדברים הקטנים, לחיות כאילו ניתנה לך מלוכה על העולם והיקום כולו נוצר רק בשביל לענג אותך (הכוונה היא תמיד לטובתך ולא מתוך רצון להרע לאחרים). אפשר למצוא את הדברים שיכולים להפוך לך את מצב הרוח, את המקומות שעושים לך טוב. אני מציעה לך לאסוף  אותם עד שהמיקוד שלך ישתנה.

ת. מאמן הכושר שלי, אמר לי הבוקר, שזה בעצם ליצור אשליה. אני מזכירה לך, שהמובן של נקודות מבט שונות על המציאות, משמעותה שאנחנו יוצרים את מה שאנחנו רואים. משמע הכל אשליה. מה רע בליצור אשליה שגורמת לנו להרגיש טוב . למה תמיד צריך ליצור אשליות שמדכדכות אותנו?

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג