27.1.15 מתי התמסרות הופכת להתבטלות....

מתי מסירות הופכת להתבטלות...


בשבוע האחרון, שני מתאמנים שלי (מתאמן ומתאמנת) בשיטת הפרקטיקה הרוחנית, השמיעו באזני, להפתעתי, את אותו הסיפור:

שניהם נשואים מזה שנים רבות ושניהם לקחו על עצמם את אותו התפקיד בזוגיות שלהם - לדאוג לאושר של בן/בת זוגם. במהלך שנות הנישואין הרבות, הם מעולם לא סרבו לבן/בת זוגם. הם אמצו בשמחה את הרעיונות של בן/בת הזוג, עשו הכל על מנת שהם יתפתחו וויתרו בשמחה על האג'נדה הפרטית שלהם. בעצם זו הייתה האג'נדה. שבן הזוג יהיה מאושר.

אני בטוחה שחלק מכם, מרימים גבה שיפוטית. אני מציעה באהבה לאותם מרימי הגבה, להורידה ולהיות פתוחים לנקודת מבט נוספת: שני המתאמנים שלי היו עד לאחרונה מאוד מאושרים. בסופו של דבר זה מה שחשוב, שהבחירה שאנחנו עושים מתאימה לנו ואנחנו חיים איתה בשלום ובשלמות. שני המתאמנים שלי הרגישו וחיו כך.

לאחרונה, הגיעו שני הזוגות לצומת. כעת עומדת בפניהם הכרעה, שהם נדרשים לקחת, כשכל אחד מבני הזוג נמצא בקצה אחר של אותה הסקאלה.

המתאמנים שלי מתארים את מה שהם עוברים "גיהנום" ויש לכך מספר סיבות:
1. הם עצמם נמצאים בדיסונס פנימי, כי הם באמת ובתמים רוצים להמשיך לגרום אושר לבני זוגם אבל הפעם הם מרגישים שלא יוכלו לחיות עם המחיר.
2. הם נתונים למכבש עצום, הגורם להם טלטלה רגשית גדולה מחד וגם בני זוגם נמצאים בטלטלה רגשית גדולה, כי זו הזזה מאוד רצינית ומשמעותית של הגבינה שלהם.

הנה הכלים שנתתי למתאמנים שלי:

יעצתי להם לזהות את הרגשות שהם חשים ולתת להם לגיטימציה ולתקשר את הרגשות שלהם ואת עמדתם באופן אפקטיבי לבני זוגם.

תקשורת אפקטיבית מאפשרת לנו ליצור מערכות יחסים של win-win, היא כוללת אסטרגיות של משא ומתן, כלים לניסוח הבעיה ברמה תאורטית למטרת מציאת בסיס משותף, תקשור של רגשות בדרך משתפת ולא בהאשמות או ביטול האחר, הקשבה ועוד...

החיבור הרוחני הוא, שאין נפרדות אלא אחדות, ולכן הטוב ביותר עבורנו לעולם יהא מוסרי (מרמת הנשמה - זו רמה גבוהה יותר מאשר חוקי מדינה או מוסכמות חברתיות) ולא ידרוס את האחר. בגלל שאנחנו אחד, מאבק וכפייה מיותרים ופוגעים בנו עצמנו. המציאות היא תפיסה אשלייתית, שכןhttp://www.thetacoach.co.il/syncore/index.php?m=blog&p=edit&edit_id=83 היא סוביקטיבית לחלוטין ועל כן צריך להגיע להמשגה משותפת על מנת ליצור מציאות משותפת.

המתאמנים שלי עדיין לא הצליחו לפתור את הדילמה, עם זאת לאחר המפגש שלנו, שניהם דיווחו על חזית רגועה יותר. רגשות העלבון של שני הצדדים נמוגו ופינו מקום ליצירתיות, כרגע כל אחד מהצדדים מנסה ליצור חלופות וזו התקדמות גדולה מאוד, כי קודם, כל אחד מהצדדים התבצר בעמדתו.כלים לתקשורת אפקטיבית ויצירתיות הם נדבך חשוב בתוכנית  הליויי הייחודית  "ללטש את היהלום"  התוכנית תתן לך המון כלים פרקטיים ורוחניים בתחומי חיים שונים, על מנת להוביל אותך לשינוי המיוחל,. למשל,  איך להיות פרואקטיבים, אך למצוא את התשוקות שמניעות אותנו לפעולה, איך לתקשר טוב יותר עם הסביבה ועם עצמנו, איך לחיות בשלמות במקום במושלמות ועוד.

 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג