תנאים נדרשים כדי לחולל שינוי

קודם כל  צריך לקבל החלטה שנמאס ממה שהיה עד עכשיו ושינוי הוא לא אופציונאלי, אלא הכרח!

זו התחלה נהדרת, אך היא איננה מספיקה על מנת להצליח ליצור חיים חדשים.  להחלטה זו צריך שיתווספו פרמטרים נוספים.
 
על מנת שתהליך הצמיחה שלהם יהיה מקסימאלי, אני מסייעת למשתתפי הקורסים והאימונים שלי לנכס לעצמם אבני יסוד שונות כמו: הגברת המעורבות והמחוייבות, פתיחות, קבלה עצמית, ויתור על מושלמות, חתירה למצוינות ועוד פרמטרים רבים. בחרתי להביא לפניכם שלושה:

 

מצאו את התשוקה שלכם ובנו את הקריירה שלכם עליה

נפוליון היל אמר: "תשוקה היא נקודת ההתחלה של כל הישג. לא תקווה, לא משאלה, אלא תשוקה בוערת שגוברת על הכל".  מצאו את התשוקה שלכם, לכו בעקבותיה בפשטות וקלות. אל תתנו לפחדים למנוע זאת. התשוקה תתן לכם את הדלק להמשיך ולהתמיד גם כשתתקלו במצבים מאתגרים.
 
נפוליון היל מצא שהתשוקה עומדת בלב הפיכתם של אנשים לעשירים. התשוקה היא לא רק לעושר אלא לעשייה עצמה. הבעיה היא שהרבה פעמים, הקולות מסביבנו אומרים לנו מה אפשרי עבורנו ומה לא.
רוני, בן 38 מקיבוץ בצפון, שנים חי בתסכול על כך שכל מה שהוא עושה נועד לרצות אחרים, הוא הקשיב להוריו שאמרו לו מה נהוג ומה לא ובמה הוא טוב. בנוסף, החברה הקיבוצית לימדה אותו מגיל צעיר להשתייך, לא להיות שונה, לא להיות חריג. הוא אפילו הלך ללמוד תחום שלקיבוץ היה בו צורך. לאחר קורס בן שלושה ימים למד רוני לזהות את הרצון הפנימי שלו ולפעול באומץ להשגת סיפוק בחייו מתוך שלמות עצמית, השינוי הזה חולל מהפך בחייו המקצועיים, אך לא רק. כתוצאה מכך שהחל לחיות את חייו בשלמות עם עצמו ובהלימה למהות שלו, הוא הפך מאושר ורגוע יותר, מסופק יותר. כתוצאה מכך שהיה בטוח בקולו שלו, הפסיק לחוש מאויים מרצונותיהם ומחשבותיהם של אחרים סביבו. הוא למד להיות אסרטיבי ולתקשר את רצונותיו מתוך בטחון עצמי, בכך הביא לשיפור מערכות היחסים עם הוריו, עם בת זוגו ואפילו עם חבריו.

 
100% שלי – אני הכי טוב שאני

נניח שחבר מבקש מכם לעזור לו להעביר פסנתר לביתו החדש. ברשותכם מכונית פיאט פונטו. האם הפסנתר יכנס למכוניתכם? לא! אתם יכולים לעזור לו לסחוב את הפסנתר. אתם יכולים להוביל במכוניתכם את הכסא, את ספרי התווים. אך אין ביכולתכם, לא משנה כמה תתאמצו, להוביל את הפסנתר עצמו.
נניח, שלפני כחודש מכרתם את הטרנזיט שלכם והחבר, כשביקש מכם לעזור לו עם הפסנתר, בנה על הטרנזיט. האם לפני כחודש, הייתם חברים טובים יותר?
 
האם אמרו לכם או אמרתם בעצמכם "תעשה את הכי טוב שאתה יכול"?  אנשים סבורים שהמשמעות היא להיות כל הזמן ב 100% ביחס לאחרים. אני מכוונת לכך שתהיו ב 100% ביחס אליכם בכלל ובפרט ביחס לעצמכם בנקודת זמן שאתם מצויים בה.
 
המקסימום שאנחנו יכולים משתנה מיום ליום ומשעה לשעה. לעיתים המקסימום שלנו הוא 90%, לעיתים רק 20%.  לעיתים אנחנו מוסחים מסיבות שונות, ילד חולה, לחץ ועוד סיבות מגוונות. האם בשל כך צריך להמנע מהעשייה? לא! להביא את עצמי במלואי, משמעותו להביא עצמי עם כל הקיבולת שיש לי נכון לנקודת זמן נוכחית זו ולדעת שזה בסדר, כי זה כל מה שיש לי עכשיו.
 
פעמים רבות אנשים חושבים, שעל מנת להצליח הם צריכים להיות במצב מושלם. אין כזה מצב. מי שימתין למצב זה לא יצמח לעולם.
 

לשחרר את העבר–לשחרר את אמא מהאשמה על כך שאין לך זוגיות

צילה, מתאמנת שלי בשיטת הפרקטיקה הרוחנית מתל אביב, בת 50, שמעולם לא היתה בזוגיות משמעותית. צילה הגיעה אלי בעקבות המלצה של חברה שלה, גם היא מתאמנת שלי. לשאלתי "מדוע את חושבת שנקלעת לנסיבות אלו" השיבה " אמא שלי אשמה". לצילה היה הסבר הגיוני לאופן בו אמה השפיעה על חייה ומנעה את הזוגיות שלו. קודם כל היא אף פעם לא אישרה את בני זוגה. הם תמיד היו מכוערים מדי, טיפשים מדי, לא מספיק עשירים, לא מספיק מוצלחים, לא מהעדה הנכונה ובכלל לצילה תמיד הגיע יותר. בנוסף, אמה שהייתה אלמנה, תלתה את כל יהבה בצילה, חלקה איתה סודות שחולקים עם בן זוג, דרשה מצילה להתלוות אלה תמיד ולהיות תמיד זמינה עבורה.

יתכן שיש צדק בדבריה של צילה, אולם האמת היא, שעדיין באפשרותה להחליט שהיא ראויה למשהו אחר. היא יכולה להותיר את העבר מאחוריה ולהקים משפחה עכשיו. אם הוא תשנה את כיוון האצבע המופנית מאימה, אל עצמה, היא תוכל להתמקד בדברים שבאפשרותה לעשות מעכשיו, על מנת לשנות את מציאות חייה. 
 
פיטר דרוקר, אבי תורת הניהול המודרני אמר "הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד, היא להמציא אותו". כשאנחנו משחררים את העבר, אנחנו בהחלט זוכרים את הידע שרכשנו, את הזכרונות. בשחרור העבר, אנו מכוונים לכך, שגם אם הינו במצב מסויים בעבר אנחנו לא מחוייבים להיות בו בעתיד. השגיאות שלנו לא חייבות להמשיך לעבר העתיד. את הידע שצברנו בעשותנו שגיאות אלה נשמר! את חווית הכישלון, נשחרר!
 

פתגם סיני עתיק אומר " אפילו מסע בן אלף מילין מתחיל בצעד אחד קטן". פעמים רבות כשאנו מכוונים אל המטרה הסופית, נראה לנו בלתי הגיוני ובלתי אפשרי, שנצליח לעשות את כל הדרך. מחשבה זו מיאשת.
 
פרקו את הדרך הארוכה לצעדים קטנים. צעדו את הצעדים הקטנים, בכל פעם צעד אחד. טפחו על שחכמכם על הצעד שעשיתם ועל הצלחתכם בו. אם לא הצלחתם, התכווננו מחדש ועשוהו שוב. וכך עד שתגיעו אל המטרה הסופית. זכרו להנות מהדרך תוך כדי המסע. המסע עצמו חשוב כמו היעד הסופי, לעיתים אפילו חשוב יותר. הוא זה שמאפשר לכם את הצמיחה.

 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג