03.06.14 - מי אמר למי "נעשה ונשמע"? מיוחד לשבועות

על שום מה נעשה ונשמע?

הידעת?

כאשר בני ישראל, עמדו שם במדבר, אל מול המופע האורקולי, בו הוענקו להם עשר הדיברות - הם נבהלו!!!

הם נבהלו מקול האלוהים שדיבר אליהם ישירות, מהשופרות וממראות האש ותמרות העשן.

בהיותם כל כך מפוחדים, הם ביקשו ממשה שיתווך בינם לבין אלוהים.  כך הוענקה הזכות הטבעית, שיש לכל אחד מאיתנו, לדבר ישירות עם נשוא אמונתנו, לידי מתווכים... לעיתים ראויים פחות ממשה. לעיתים כאלה עם אג'נדה, שלא בהכרח תואמת לטובתנו הגבוהה ביותר.

זה אכן מפחיד להקשיב לרחשי הלב. לקחת אחריות ולשאת ולתת על חיינו ישירות, מבלי לתת את שרביט הניצוח והתיווך לצד שלישי.

פעמים רבות, מגיעים אלי אנשים בצמתי דרכים ומבקשים ממני להורות להם את הדרך. אני רק יכולה לעזור להם לראות נקודות מבט נוספות ולהרחיב את ארגז הכלים שלהם. את האחריות אני ממש מתעקשת להשאיר בידיהם.

למען הגילוי הנאות, כשאני עצמי נמצאת בצמתי חיים, גם אני מאוד רוצה שמישהו יגיד לי מה לעשות. ההקשבה לעצמי, טומנת פחד גדול. אין אח"כ את מי להאשים.

בשנים האחרונות, אני לומדת להקשיב יותר ויותר לליבי. מסתבר שהוא יודע הכי טוב. התוצאה הישירה של זה, היא אמונה גדולה בעצמי ובכך שאני שומעת את דבר האלוהים והוא נמצא לצידי ובתוכי ואנחנו אחד.

וידוי קטן: אני חילונית גמורה. אני מניחה שתפיסת האלוהים שלי שונה משל אחרים. כבר מילדות הבנתי שאם מס דתות מאמינות באותו אל אחד, לכל אחד זכות על התפיסה האישית שלו, על אופן התקרבותו לאל זה ואין מונופול לאף אחד על הדרך המדוייקת בה יש לדבר איתו ו/או להתנהל מולו.

תמיד היתי מלאת כבוד כלפי אמונותיהם של אחרים. אמנם אינני מקפידה על קלה וגם לא על חמורה, עם זאת, אני יהודיה גאה ובאמת ובתמים את עשרת הדיברות מקיימת. את ארבע הראשונות על פי פרשנותי האישית ואת שש הנותרות בדבקות ואדיקות.


הידעת?

בני ישראל לא התבקשו לעשות ולשמוע. זו הייתה יוזמה פרטית שלהם. אם בועז היה עושה ורק אז שומע, לא הייתה נולדת מלכות דוד.

בחג השבועות נהוג לקרוא את מגילת רות. כידוע, רות המואביה, שהייתה נכדתו של מלך מואב, לא עברה גיור כהלכה, אלא פשוט בחרה בחירה אישית ואנושית לדבוק בנעמי, בעמה ואמונותה. ממש בחירה של הלב.

כשתקראו את מגילת רות, תיווכחו כי בועז הסכים לשאתה לאישה, בהיותו קרוב משפחה של בעלה המת, בנה של נעמי. אולם היה קרוב ממנו, שסרב בשל החשש להשחית את נחלתו ואת זרעו בנישואים אלו. גם בועז הקשיב ללב ועשה כפי שליבו הורה לו.

כך נולדה מלכות דוד, זיווגם של רות המואביה ובועז. האם מישהו אי פעם פקפק ביהדותו של דוד המלך? למרות שאמו בעצם לא הייתה יהודיה?

ביום זה, ערב חג השבועות, אני מזמינה אותך ללמוד מרות ובועז. להקשיב ולדבר באופן בלתי אמצעי עם אלוהיך (על פי אמונתך), לדעת שהקול, נמצא בליבך ולנווט את חייך על פי קול זה.

לקבל את האחריות שבאה עם תקשורת בלתי אמצעית זו ולקבל את המציאות שלך באהבה ולהבין שזה לא עומד בסתירה להמשך התבוננות והתפתחות למען חייך יהיו טובים יותר. לשמוע, להקשיב ולעשות.

וכמובן לכבד את הבחירות של אחרים, את דרכם ואת אמונתם.

חג שבועות שמח

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג