9.10.15 נדנדה עולה יורדת

אתמול נפגשתי עם הילה, הסברתי לה מה אני עושה ונתתי לה דוגמה מידית לתכנות המח - אם אנחנו נחבלים אנחנו יכולים לבטל את זה באופן מידי, כשאנחנו מורים למח להתעלם ממה שקרה ופשוט ממשיכים כרגיל מבלי להפנות תשומת לב למקום הפיזי שנחבל. הסברתי לה שאם נפנה תשומת לב למקום החבול, התמונה תיקבע במוחנו ואז המוח יפעל בהתאם.

הילה, שהיא אם לפעוט, אמרה לי: "ואי, באמת כשהבן שלי נופל, הוא מסתכל אלי כדי לראות מה התגובה שלי ואם אני באדישות משדרת הכל כרגיל - הוא פשוט ממשיך כאילו כלום ובדכ אין אפילו עדות פיזית לאירוע"

בשמחה חשבתי שאני אקליט עבורך סרטון של 2 דקות על זה ואז... קראתי פוסט של חברת פייסבוק שלי, שאתמול חגגה יום הולדת. אותה חברה, שהיא שנים רבות מטפלת אלטרנטיבית ואף מורה לתטא הילינג הגיבה לאלה שברכו אותה ב"שיתגשמו כל משאלותיך" ב "תפסיקו עם הניואייג, אולי אפשר להגשים חניה אבל עזבו אותי מדברים אחרים. אני חווה אושר וזה מספיק לי" (לא ציטוט מדויק, יותר רוח הדברים כפי שאני הבנתי אותם).

ועל כך יש לי לומר לכם מספר דברים:

ראשית, להגשים אושר זה לא דבר של מה בכך. אושר מעיד על שלמות עצמית בתחומי חיים רבים, זה לא חייב להיות פועל יוצא של עושר ומחקרים פסיכולוגים וסוציולוגים על אושר מעידים, שלא רק שאין לו קשר לכסף, אלא אפילו, שאושר שנגרם לנו מהעלאה במשכורת ואפילו זכייה בפיס מתנדף במהירות.

אני רוצה לספר לכם בהזדמנות זו, למה קל יותר להגשים חניה מאשר זכיה בפיס. המוח שלנו עובד כמו תוכנת מחשב. זה לא ניו איג'. זו עובדה מדעית. לגבי כסף הושתלו לנו במהלך החיים שלנו, עוד מהיותנו עוברים ואף לפני כן (העברה בין דורית - מונח פסיכולוגי, תת מודע קולקטיבי - קארל יונג ועוד) המון באגים, וירוסים וסוסים טרויאנים, שפשוט משבשים את עבודת התוכנה ואפילו תוקעים את המחשב.

לגבי מציאת חניה יש לנו באג אחד: " אי אפשר למצוא חניה במרכז ת"א".  ברגע שנטפל בבאג - נגיד לעצמנו שאפשרי לנו למצוא חניה ושיש חניה בת"א, נבחין בד"כ מיד במישהו שהולך עם מפתחות ביד לעבר מכונית ונתפוס בקלילות את החניה שהתפנתה. אם המח שלנו ימשיך להתעסק באין חניה, נקבל אין חניה.

המוח שלנו עובד על פי תמונות. מכירים את זה שאם אומרים למישהו לא לחשוב על פיל ורוד, הוא לא יפסיק לחשוב על פיל ורוד? זה יעבוד רק אם הוא ראה לפחות פעם בחייו פיל, ופעם בחייו ורוד. התמונה של פיל ורוד מוטבעת במוחו. עם זאת, אם מעולם הוא לא ראה פיל  וגם לא ורוד, הוא באמת לא יחשוב על פיל ורוד. הוא לא יודע מה זה. גם המוח שלו לא יודע מה זה (קראו איך למרים לא היה מושג מה זה ים ב"מריים והים/מיריק שניר")

לכן שיטות הניו אייג' משתמשות  במדע כדי ליצור הדמיה של תמונות ממשיות ומדומיונות. זה נעשה על מנת ליצור את ההטבעה אותה אנחנו רוצים.

אתמול שוחחתי עם סטודנטית בשנות העשרים שחוותה שברון לב. היא סיפרה לי שהיא עשתה כל מה שצריך והייתה כנה וישירה והצד השני נהג בה באופן שבלבל אותה ויצר מצג שווא. זו ההטבעה שנוצרה במוחה בהקשר של זוגיות. הצעתי לה להתסכל על זה כאילו היא נוהגת  בזהירות במכוניתה בכביש ומצייתת לכל חוקי התנועה ולפתע בא נהג וחותך אותה. האם היא תפסיק לנהוג? קרוב לוודאי שלא! היא תצמד לתמונה המטבעת של ההנאה שלה מנהיגה. מה שהיא צריכה לעשות עכשיו, הוא לדאוג להטבעת זוגיות שהיא רוצה.

כשאנחנו למשל, מאוד ממוקדים בזה שאין לנו כסף ואנחנו צריכים לפתור את בעיית הכסף התמונה שמוטבעת היא של חוסר ו... זה מה שאנחנו מקבלים.

לסיכום:

תכנתו את המוח שלכם בהתאם לתוצאה שאתם מבקשים ונקו באגים וירוסים וסוסים טרויאנים. המטרה שלכם היא להיות שלמים עם הדרך שלכם ולהיות מאושרים. פעמים רבות יש הטבות נלוות (בונוסים) בדמות שפע כלכלי, זוגיות מיטיבה ועוד...

בהזדמנות זו אני מזמינה לקורס תטא הילינג יסוד ב 20-22.10.15 בשעות 10-17 ברעננה
לפרטים נוספים לחץ כאן
בקורס נלמד בין היתר, כיצד לתכנת את המוח, להסיר באגים ועוד...


 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג