איך ליצור לעצמך גלגלי שיניים כדי למנף את היכולות שלך או - סיפור מלהיב על חרק שלא שמע על תקרת זכוכית

תקרת זכוכית היא מטאפורה למחסום בלתי נראה, ובכל זאת בלתי שביר שמחזיק מיעוטים ונשים מעלייה לשלבים העליונים של הסולם החברתי,כלכלי,  ללא קשר לכישורים או ההישגים שלהם‏. זה לקוח מהדרך בה נהגו לאלף פשפשים.
 
פשפש, הינו בעל החיים, המנתר הכי גבוה ביחס למידות גופו. הוא מסוגל לנתר לגובה 18 ס"מ בקירוב ולמרחק של כ-33 ס"מ (אדם בגובה 2 מטר היה קופץ ביחס זה לגובה של 600 מטר).
 
אם שמים תקרה של זכוכית מעליהם, הם לומדים אט אט, שלא כדאי להם לקפוץ גבוה. בזו הדרך אילפו צוענים פשפשים.
 
 בספטמבר 2013, פרסמו החוקרים מלקולם בורוז וגרגורי סאטון, מאוניברסיטאות קיימברידג’ ובריסטול מחקר על חרק קטן, הנפוץ מאוד בגינות באירופה. שם החרק הוא ISUS.
 
המיוחד בחרק זה, שבשלבי חייו הראשוניים יש לו מערכת גלגלי שיניים בגפיים האחוריות שלו, הדומה לגלגלי השיניים באופניים או בתמסורת של כלי רכב. גלגלי שיניים אלה  מאפשרים לו למנף עצמו ולקפוץ למרחק פי כמה מאורך גופו.
 
הנה תמונות של מערכת גלגלי השיניים
 
ואיך החרק קשור לתהליך של שינוי? בפשטות.

החרק ממנף, עצמו להגיע ליעדיו ובזכות גלגלי השיניים הוא מצליח להגיע רחוק יותר באופן בלתי נתפס. הרשו לעצמכם למנף עצמכם, להניע את גלגלי השינוי ותופתעו  מהמרחקים אליהם תגיעו.  אל תסכימו לשים מעליכם תקרת זכוכית ובטח ובטח שאל תאפשרו לאחרים להגביל את הגובה אליו אתם יכולים להגיע. קפצו כמו החרק מתוך אמונה שהכל אפשרי.
 
אמנם לעולם לא מאוחר מדי או מוקדם מדי מלחולל שינויים, אולם, הזמן הטוב ביותר הוא עכשיו!

 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג