16.12.15 מצחיק איך דברים מסתדרים

מצחיק איך דברים מסתדרים


מוכר לך, איך כשקונים מכונית חדשה, פתאום רואים על הכביש, רק את המכונית אותה קנינו? זה אחד מתעתועי תת המודע שלנו, הגורם לנו למשוך דומה.

ביום שישי, סיפרתי לך, איך גם אני, למרות המודעות שלי, מוצאת עצמי לעיתים כשדפוסי מחשבה מסויימים מנהלים אותיו הנה, בעודי עסוקה בעבודה על  הסדנה השיבה לעצמי, התקשרה אלי שביט, תלמידה שלי,  לספר לי על תקופה מאתגרת שהיא עוברת במקום עבודתה. הסיפור של שביט מדגים את אחת הדרכים להווצרות דפוס מחשבה, שמתקבע אח"כ בתת המודע ולבסוף עלול לחבל לנו במציאות.

שביט, בת 30, מתל אביב, עובדת בתחום מאוד מבוקש, סיפרה שהיא חווה התנהגות שלא מובנת לה מצד עמיתיה לעבודה. היא חשה שבפניה הם מתנהגים אליה בקרבה יתרה, אך במקביל תוקעים סכין בגבה. שביט סיפרה לי שהיא התייעצה עם מספר אנשים במקום עבודתה - כאלה שהיא בוטחת בהם ובמקביל גם עם אנשים קרובים שמכירים אותה והמסקנה הייתה "את נחמדה מדי ותמימה מדי". בעת שיחתנו אתמול, אמרה לי שביט, שהיא מאוד מתוסכלת, הבטחון שלה בעצמה ירד והיא מתכוונת להפוך להיות לא נחמדה ולא נגישה."

כולנו מבינים שדפוס מחשבה זה נועד להגן על שביט, אך האם הוא ישרת אותה בטווח הארוך? לא בטוח. עצתי לשביט הייתה להיות אותנטית ובמקביל ללמוד איך לזהות למי להתקרב וממי להתרחק ואיך להיות נחמדה ונגישה באיזון וגם אולי, להשתהות מעט וללמוד את הפוליטיקה הארגונית כדי להבין את הכוחות הפועלים בזירת העבודה שלה. דפוסים אלה ישרתו אותה תמיד. גם בעתיד ויקנו לה מיומנויות מבלי שתפסיק להיות היא עצמה (נחמדה :) ).

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג