7.10.14 ארבעת המינים והאיברים בגוף

ארבעת המינים והאיברים בגוף


איך עוברת עליך תקופת החגים?
אני מודה, קצת יצאתי מפוקוס.

קרו לי המון דברים משמחים: מפגשים משפחתיים, פיוסים וגולת הכותרת - נולד לי אחיין חדש.
ובמקביל, זו גם הייתה תקופה של התכנסות, החלמה, חידוש כוחות ומילוי מצברים, שלאחריה מקווה להפתיע אתכם בקורסים וסדנאות חדשים.

סוכות הוא חג שאני מאוד אוהבת. כשביתי הייתה קטנה, בכל שנה בנינו סוכה, קישטנו אותה בכוחות משותפים לתפארת, נהננו לאכול ולארח חברים בסוכה.
כולנו מכירים את הפירוש לישיבה בסוכה, שמקורו בזכר לסוכות שהושיב ה' את בני ישראל בצאתם ממצריים (ספר ויקרא, פרק כ"ג, פסוקים ל"ט-מ"ג).
וכפי שאתם יודעים, בחג מצווה ליטול את ארבעת המינים : אתרוג, לולב, הדס וערבה. ארבעת המינים מייצגים את עם ישראל, את האבות שאנו מזמינים כאושפזין וגם את אברי הגוף. לכל מין יש צורה המזכירה איבר ויש לו תפקיד המסייע לאדם לכפר על מעשיו.

האתרוג דומה ללב והוא עוזר לכפרת הירהורי חטא - כשאנחנו מקשיבים לליבנו ונותנים לו את הכבוד הראוי לו, הוא מוביל אותנו למקומות הטובים והנכונים ביותר עבורנו; בדרכנו המקצועית, בקשרים הבינאישיים שלנו, בכל תחום בחיינו. הלב שלנו לעולם יבקש וידע טובתנו ולעולם לא יבקש את רעתם של אחרים.

הלולב דומה לעמוד השדרה ועוזר בכפרה על חטאי גאווה -  כשאני בטוחה בעצמי מתוך הפנימיות שלי.  אין צורך ברמיסת אחרים כדי להראות את כוחי, למעשה, אין בכלל צורך שמישהו ידע ויכיר בכוחי. מספיק שאני מכירה בו.

ההדס דומה לעיניים ומכפר על התסכלויות אסורות - לטעמי הסתכלויות אסורות הן לחמוד דברים רק בגלל שיש לאחרים או בגלל שאמרו לי שצריך שיהיה לי. זה קשור לכל תחומיי חיינו. אנחנו צריכים להסתכל על עצמנו ולראות מה מתאים לנו. מה הלב שלנו רוצה. בלי קשר למה שיש לאחרים.

הערבה דומה לשפתיים והיא מכפרת על לשון הרע - ואני אומרת, בואו ונשים לב למה שיוצא לנו מהשפתיים וגם למה שיוצא לנו מהמחשבות. בואו נעשה כמיטב יכולתנו לחשוב טובות ולהגיד טובות על/ל עצמנו ועל/ל אחרים.

ורק שתדעו, שנוהגים לברך בגמר חתימה טובה, במשך כל ימי חג הסוכות, עד הושענה רבה,

גמר חתימה טובה
וחג סוכות שמח

 

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג