6.8.15 מהו הגיון בריא

בשבוע שעבר, נשאלתי מהו עיסוקי וכשסיפרתי, נענתי: "אהה... כל מה שצריך הוא הגיון בריא"קודם כל אני מסכימה. צריך הגיון בריא.
ועכשיו יש לי שאלה, כמה פעמים אתם מצליחים להפעיל את ההגיון הבריא שלכם בזמן משבר? (תקיעות אגב, היא גם משבר).

אם נאמר, כואב לכם איבר בגוף. כאב ממושך אבל כזה שאפשר לחיות איתו - תלכו או לא תלכו לרופא?
למען הגילוי הנאות, אני אישית לא נמנתי על ההולכים לרופא. אתם שמים לב לזמן עבר? זה בגלל שגם כשעברתי את האירוע הלבבי שלי, סרבתי וממש לקחו אותי בכח וככה כנראה הצילו את חיי. מה שהבנתי הוא שלא מזניחים. לא את מיחושי הגוף ולא את אלה של הנפש - שניהם עלולים להרוג (למשל, אם מזניחים מערכות יחסים ולא לומדים לתקשר, זה הורג אותן, אם אנחנו תקועים בעבודה לא מספקת וקשה לנו לקום אליה בבוקר, אולי לא נמות פיזית אבל...אני בטוחה שעולות במוחכם דוגמאות משלכם). חשוב להבין שגם כשאנחנו הולכים לאיש מקצוע, האחריות על הריפוי היא שלנו.

אני בעד מה שעובד, כל עוד אנחנו עוברים תהליך שמקדם אותנו.
אם נהג המונית, מאמן הכושר, החברה הטובה ואחרים סביבכם בעלי הגיון בריא ועוזרים לכם בתהליך - מעולה
רק שתי נקודות למחשבה בבקשה:
חייט מקצועי, יקיף עצמו בחוברות אופנה חדשניות ובמכונת תפירה משוכללת, מהנדס יצא להשתלמויות, יקנה תוכנות מתקדמות וכו... גם אני משתלמת, קוראת, נחשפת, ומעשירה עצמי בכלים באופן מתמיד. 
כחלק מהקוד המקצועי שלי אני לא שופטת! ואני לא נותנת לרגשות האישיים שלי להיות חלק מהתמונה. אני אפילו מלמדת את הבאים אלי, לחיות ללא שיפוטיות כלפי עצמם. ללמוד מהנסיון. 
לרוב,  כשהשכנה, החברה, נהג המונית, הספר, הברמן משמשים כאוזן קשבת, הם מציעים עצה. עצה שאולי מתאימה לחיים שלהם - לעצמם. לא בהכרח לכם. הם לא רוצים כמובן להרע - יש להם אחלה הגיון בריא אך אין להם כלים.

אז איך בוחרים מישהו שיעזור?
בדיוק כמו שאתם בוחרים אנשי מקצוע אחרים, נניח שרברב או רופא.
תסתכלו על ההכשרות של אותו אדם. תנו מקום לתחושה האישית שלכם. תנו משקל לכימיה שלכם עם איש המקצוע.תקשיבו לאחרים שהיו אצלו. העדיפו תמיד מישהו ישר ובעל יושרה. בחרו את אופי התהליך שמתאים לכם.

סינקו בניית אתרים | Ran Meron Studio Art Design | דף הביתאודותאימון הוליסטיתטא הילינג